در حال بارگذاری...
مقالاتوایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای چگونه ساخته میشود

تخته وایت برد شیشه ای

ایا تا به حال فکر کرده اید که تخته وایت برد شیشه ای چگونه ساخته می شود؟

تخته وایت بردهای شیشه ای که باعث شده روند کار را برای همه آسان تر و راحت تر کند در طی فرایند خاصی ساخته میشود این تخته وایت بردهادر بسیاری از مراکز و مکان های اموزشی و غیر آموزشی استفاده می شود

و همچنین در رنگ بندی و ابعاد مختلف ساخته میشود تخته وایت بردهای شیشه ای طی فرایند های مختلف و براساس اصولی خاص در کارخانه هاو کارگاه ها تولید می شود .

شیشه به دلیل اینکه شکننده و منعکس کننده نور است و نوشته ها روی ان کیفیت و دید خوبی پیدا میکنه و برای اینکه نوشته هامون کیفیت بالایی داشته باشه کارهای رو روی شیشه انجام میدند تا نوشتن و مصارف دیگر مورد استفاده قرار بگیرد و جنس تخته وایت بردها به گونه ای باید باشد که در برابر شکنندگی مقاومت کند

و همچنین شیشه برای روی تخته وایت برد باید فرایند مختلفی را طی کند در صورتی که مقاوم نباشد در طی ساخت میشکنند.

وسایل مورد نیاز برای ساخت تخته وایت برد شیشه ای ورق ملامین است. ورق ملامین یک نوع ورق فیبری است که بر روی یک طرف آن یک پوشش پلاستیکی سخت کشیده شده است.

در بعضی موارد این ورق ها تکستچر دارند. که باید شما ورق ملامین صاف را انتخاب کنید. به دلیل اینکه نوشتن و پاک کردن آن راحتتر است.

برای ساخت تخته وایت برد ساده مقوایی شما میتوانید از لکسان استفاده کنید.
ورق پلاکسی گلاس نسبت به ورق پلیمری بسیار نازک خواهد بود. به دلیل اینکه حدود ۱/۴ تا ۱/۲ ضخامت دارد. و به همین دلیل انعطاف پذیرتر است.

و حمل آن راحت تر انجام میگیرد. و امکان نصب مستقیم تخته وایت برد شیشه ای با چسب روی دیوار وجوددارد. البته در این مورد احتمال خراب شدن دیوار بسیار بالاست. شما میتوانید ورق را روی یک تکه کارتن، چوب یا هر وسیله جنس دیگری بچسبانید.

در این مرحله از ساخت تخته وایت برد شیشه ای یا گلس برد بهتر است برای جلوگیری از خراشیده شدن پلکسی کلاس، لکسان یا ملامین در ابتدا چوب یا کارتن را برش بزنید.

در مرحله بعد با استفاده از چسب چوب، پیچ ورق پلکسی کلاس، لکسان یا ملامین را به چوب بچسبانید و برای آویزان کردن تخته وایت برد شیشه ای یک حلقه به آن وصل کنید.

اما افرادی هم وجود دارد که معتقدند خرید یک محصول باکیفیت با ویژگی های خاص، آن ها را از هزینه های اضافی مجدد باز می دارد. از ویژگی های این وسیله منحصر به فرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جذابیت و درخشندگی برای سالن های حرفه ای آموزشی و همایش ها

حمل آسان

سطح با ضریب کا نزدیک به صفر که نوشتن را بسیار آسان می کند.

یکی از مشکلات تخته های معمولی این است که اگر با سر ماژیک به آن ها فشار مضاعف وارد کنیم بعد از مدتی فرو می روند اما تخته های شیشه ای این عیب را ندارند. این ویژگی خود تا حدی قیمت تخته وایت برد شیشه ای را متناسب با مزایا میکند.

تمام کسانی که تخته های وایت برد شیشه ای را خریداری کرده اند، از قدرت مغناطیسی آن راضی هستند؛ مگر تعداد اندکی که معمولا فروشنده محصول آن ها را تعویض کرده است.

درست است که هرچه زیبایی و کیفیت بالا می رود، متوازن با آن شاهد افزایش قیمت این محصول شیشه ای هستیم؛ اما قیمت بالا تنها در حد چند درصد است و به آن شکلی نیست که معمولا آن را بیان می کنند. همچنین که تخته وایت برد شیشه ای چندین مزیت منحصر به فرد دارند و معایب آن ها هم کمتر از سایر تخته هاست.

تخته وایت برد شیشه ای زمانی که در نور قرار گیرد، به دلیل قوانین فیزیکی بازتابش هایی دارد. این بازتابش ها باعث ناراحتی چشم می شوند.هر چند نمی توان تاثیر عوامل فیزیکی را به طور کامل از بین برد؛ اما می توان از شدت آن ها کاست. برای کاهش شدت بازتاب از مواد خاصی در سطح تخته وایت بردشیشه ای استفاده می شود که بازتابش را به حداقل می رسانند.

تفاوت تخته وایت برد معمولی با تخته وایت برد شیشه ای در چیست ؟

در اولین تفاوت موجود در این دو نوع تخته نوع مصرفی در تولید آنها می‌باشد که در تخته وایت برد معمولی از فرمیکا و تخته شیشه ای برای این حالت مغناطیسی دارد، از ورق آهنی تولید می‌شوند.

دومین تفاوت تخته وایت برد معمولی با شیشه ای در این است که خاصیت مغناطیسی ندارد و به همین دلیل تخته پاکن و مگنت ها امکان چسبیدن به تخته را ندارد.

ولی تخته وایت برد شیشه ای این امکان را به شما می‌دهد،که مگنت و تخته پاکن روی آن بچسبد .

تفاوت تخته وایت برد معمولی با شیشه ای در این موارد است .اولین تفاوت موجود در این دو نوع تخته نوع متریال مصرفی در تولید آنها می‌باشد که در تخته وایت برد معمولی از فرمیکا و تخته وایت برد مغناطیسی برای اینکه حالت مغناطیسی دارد، از ورق آهنی تولید می‌شوند.

دومین تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیس در این است که خاصیت مغناطیسی ندارد و به همین علت تخته پاکن و مگنت امکان چسبیدن به تخته را ندارد.ولی تخته وایت برد مغناطیسی این امکان را به شما می‌دهد،که مگنت و تخته پاکن روی آن بچسبد .

در تفاوت تخته وایت برد معمولی باتخته وایت برد مغناطیسی در عمر مفید آنها مفید هست وطول عمر یک تخته وایت برد بستگی به نوع ورق و فرمیکای دارد که در تولید تخته وایت بردها از آن استفاده می شود .

و این موضوع در تخته وایت برد مغناطیسی که بر روی ورق آهنی نوعی رنگ سفید پاشیده شده که باعث شکل گیری تخته می‌شود.

هر چه کیفیت این رنگ بهتر باشد سبب بالا رفتن طول عمر تخته می‌شود. و تفاوت دیگر این تخته های معمولی و تخته های مغناطیسی در دوام تخته وایت بردها می‌باشد که تخته وایت برد مغناطیسی دوبرابر تخته وایت برد معمولی عمر بالاتری دارد وهمچنین کیفیت بالاتری دارد.

مانند تخته وایت برد معمولی سیاه و کثیف نمی‌شود.

نکته ای در تفاوت تخته وایت برد معمولی با تخته وایت برد مغناطیسی باید مورد توجه قرار داد این است که در اصل اگر توجه کنید از نظر ظاهری نمی‌توان تفاوتی مشاهده کرد و فقط زمانی که آهنربا را به سطح تخته می‌چسبانیم متوجه تفاوت این دو میشویمتفاوت دیگر این است که وایت برد مغناطیسی از لحاظ قیمت نسبت به وایت برد معمولی گران تر است.

تخته مغناطیسی این قابلیت را هم دارد که اگر در موضوع آموزشی خود نیاز به چسباندن عکس باشد می‌توانید به آسانی با مگنت آنها را روی سطح تخته وایت برد مغناطیسی بچسبانیم

تخته وایت برد های غیر مغناطیسی به صرفه نمی‌باشند و قیمت ارزان تر آنها بی دلیل نیست و به دلیل طول عمر پایین در واقع گران تر از وایت برد های مغناطیسی هستند.

مهمترین تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی ویژ گی مهم آن مانند:

نوشتن و پاک شدن راحت ،نماندن رد ماژیک ،سطح سیقلی و صاف تخته وایت برد مغناطیسی هست.

وایت برد های غیر مغناطیسی این قابلیت را ندارند، و به آسانی تخته وایت برد مغناطیسی پاک نمی‌شوند و هم سطح کاملا سیقلی مانند مغناطیسی را ندارند.

شباهت تخته وایت برد مغناطیسی با معمولی:

بعد از اشاره به تفاوت تخته وایت برد معمولی با تخته وایت برد شیشه ای که این دو نوع تخته در یک مورد مشابهت دارند و آن در قاب دور تخته وایت بردها است.

تخته وایت برد های مغناطیسی طول عمر بالاتری دارند. البته این را نمی توان به طور یقین قطع عنوان کرد.
بسته به کیفیت رنگ استفاده شده در ورق های استفاده شده تخته وایت برد هاو شیشه سکویت به کار رفته در آن است.

در قیمت تخته وایت برد مغناطیسی و معمولی است. به این صورت که تخته برد های مغناطیسی از لحاظ قیمت گران تر از وایت برد های معمولی هستند ولی از لحاظ کارایی خیلی با کیفیت تر هست .

جهت خرید محصولات کمک آموزشی با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس